لوازم آرایش چشم

لوازم آرایش چشم


آرایش چشم

همه خانمها میدانند که آرایش چشم یکی از بخش های مهم آرایش است و حتی یک آرایش چشم ساده میتواند تا حد زیادی معایب سایر بخش های صورت شما را بپوشاند. برای این کار, استفاده از لوازم آرایش چشم از برندهای معتبر نکته بسیار مهمی میباشد. پیدا کردن لوازم آرایش چشم اورجینال از برندهای معتبر خارجی, بسیاری از مواقع با خرید اینترنتی لوازم آرایش چشم بسیار ساده تر است. به شرط اینکه بدانید مدل آرایش مناسب صورت شما چیست و از چه برند آرایش چشمی باید استفاده بنمایید. در ادامه انواع ابزار آرایش چشم و انواع آرایش چشم را به شما معرفی خواهیم نمود.

 انواع لوازم آرایش چشم

لوازم آرایش چشم انواع مختلفی دارند که بعضی از آنها برای همه شناخته شده اند و بعضی ها فقط توسط آرایشگران حرفه ای و برای آرایش چشم عروس مورد استفاده قرار میگیرند. انواع لوازم آرایش چشم عبارتند از:

ریمل:

جزو جدا نشدنی هر آرایشی, ریمل است. انواع ریمل تنوع بسیار بالایی دارند, مثلا ریمل معمولی, ریمل ضد آب, ریمل حجم دهنده, ریمل رنگی و ریمل مشکی که محبوب ترین ریمل بین خانمها میباشد. اگر چشمان حساسی داشته باشید, باید از ریمل ضد حساسیت استفاده کنید. برخی نیز استفاده از ریمل تقویت کننده را به سایر انواع ریمل ترجیح میدهند. زیرا با استفاده از آن علاوه بر حجم گرفتن مژه, مژه های شما در طولانی مدت تقویت نیز خواهد شد.

خط چشم:

اگر میخواهید چشمان شما زیبایی دوچندان داشته باشند, حتما از خط چشم مناسب فرم چشمان خود استفاده کنید. خط چشم مایع, تنوع بالایی دارد و در انواع خط چشم ماژیکی, خط چشم مویی, و خط چشم ژله ای که با اسم خط چشم کاسه ای نیز شناخته میشود در بازار موجود است. انتخاب خط چشم مناسب, بستگی زیادی به سلیقه شما و مهارت شما در آرایش دارد. نکته مهم این است که استفاده از برند معتبر خط چشم, به علت کیفیت بالاتر معمولا کشیدن خط چشم حرفه ای را برای شما آسان تر خواهد نمود.

مداد چشم:

انواع جامد خط چشم به مداد چشم معروف هستند. مداد چشم چوبی و مداد چشم پیچی قدیمیترین و محبوب ترین انواع مداد چشم موجود در بازار میباشند. مداد چشم چوبی خوب, باید از متریال درجه یک و برند ساخته شده باشد تا علاوه بر ماندگاری بالا, هنگام تراشیدن نشکند. مداد چشم پیجی نیز از این قاعده پیروی میکند, و در صورت عدم استفاده از مداد چشم برند معتبر, ممکن است چشمان شما آسیب ببینند.

سایه چشم:

سایه چشم جزو مواردی است که با توجه به رنگ مورد استفاده, کارایی های متفاوتی خواهد داشت. برای مثال سایه چشم نود میتواند برای آرایش چشم روزانه و آرایش چشم ساده استفاده شود. در حالی که سایه چشم اکلیلی یا سایه چشم شاین بیشتر برای آرایش چشم عروس یا آرایش چشم مجلسی مورد استفاده قرار میگیرند. انواع سایه چشم براق یا مات, سایه چشم پالتی یا تکی, بر اساس سلیقه خانمها در دسترس آنها میباشد.

مژه مصنوعی:

مژه مصنوعی در انوع مژه مصنوعی تکی یا دانه ای, مژه مصنوعی نیمه و مژه مصنوعی کلاسیک در بازار موجود است. همچنین انواع مژه مصنوعی فانتزی و مژه مصنوعی رنگی در سالهای اخیر مورد توجه دختر خانمها قرار گرفته اند.

براش آرایش چشم:

براش آرایشی چشم یا همان برس آرایش چشم, انواع متفاوتی دارند. بعضی براش خط چشم و بعضی دیگر براش سایه هستند. استفاده از براش آرایشی حرفه ای به شما کمک میکند تا آرایش چشم زیبا و تمیزی داشته باشد. و بتوانید انواع سبک آرایش چشم را خودتان به راحتی پیاده نمایید.

کانسیلر:

 کانسیلر در واقع یکی از لوازم آرایش صورت است که به علت استفاده در زیر چشم جزو لوازم آرایش چشم نیز برشمرده میشود. یک کانسیلر خوب علاوه بر اینکه باید رنگی متناسب با رنگ چهره شما داشته باشد, باید متناسب با نوع پوست شما انتخاب شود. اگر به دنبال خرید کانسیلر قیمت مناسب هستید, در نظر داشته باشید که یک کانسیلر ارزان ممکن است چشمان شما را خسته و پوستتان را پیر و چروکیده نشان دهد.

انواع آرایش چشم:

سبک آرایش چشم باید بر اساس فرم چشمان شما و مناسبتی که در آن حاضر خواهید شد انتخاب شود. انوع رایج سبک آرایش چشم عبارتند از:

  • آرایش چشم و ابرو مشکی
  • آرایش چشم و ابروی نزدیک به هم
  • آرایش چشم و ابرو خلیجی
  • آرایش چشم ریز و ابرو پهن
  • آرایش پلک چشم پف دار و ابرو مشکی